side-area-logo

O WPC prknech

WOODPLASTIC

CO BYSTE O WPC MĚLI VĚDĚT

VŠE CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT O WPC TENOLOGII

Co je materiál WOOD-PLASTIC COMPOSITE (WPC)?

WPC spadá do skupiny kompozitních materiálů, skládá se ze dřeva a polymeru a je velmi moderním materiálem, šetrným k životnímu prostředí. Poměr dřevěné hmoty a Polymeru (High Density PolyEthylen) je 60% ku 40%. WPC materiál představuje nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň díky polymeru eliminuje jeho nedostatky.

Kvalita WPC materiálů a výrobků z tohoto materiálu se u různých výrobců liší. Je dána složením a vlastnostmi jednotlivých použitých materiálů. Naše specifické směsi jsou patentovány a jsou výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje.

struktura_lys

VÝHODY PROTI DŘEVĚNÝM TERASÁM

 • SNADNY-UKLID
  Snadná údržba šetří váš čas i peníze
  Údržba je velmi snadná a ušetří Vám nejen čas, ale také peníze. Wood-plastic prkna není nutné natírat, olejovat, ani jakkoliv impregnovat. Prkna neztrácí s časem barvu, nešednou, ani nemění tvar. Materiál je tak odolnější vůči času, vyžaduje menší péči a ušetří stres s rekonstrukcí díky poničení či popraskání dřeva.
 • BEZPECNOST
  Terasy WoodPlastic® jsou bezpečné pro Vás i Vaše děti
  Terasy z wood-plastic materiálu jsou navíc bezpečné: netvoří se třísky, povrch je protiskluzový a díky speciálnímu kotvení nikde nekoukají nebezpečné, ostré součástky.
 • PROTISKLUZ
  WoodPlastic® výrobky jsou odolné a stálé
  Výrobky z WPC jsou stálé a odolné. A to jak proti dešti, sněhu, mrazu i silnému slunci, tak i proti slané či chlorované vodě.
 • IMITUJE-DREVO
  WoodPlastic® je ohleduplný k životnímu prostředí
  Kromě toho jsou také šetrné k životnímu prostředí. Mají PEFC certifikaci a jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelných materiálů. Stejně tak výrobky není nutné chemicky ošetřovat.
 • ZARUKA
  Nadstandardní kvalita a záruka až 25 let
  WoodPlastic výrobky jsou používány po celém světě, prošly zátěžovými testy a prokázala se dlouholetá životnost, která je ještě doplněna o 25 letou záruku.
 • VYROBENO-V-CR
  Naše výrobky pochází z České republiky a jsou licencovány v Americe.
  Jsou vyráběny za pomocí špičkové laserové technologie Strandex, která pochází právě z Ameriky. Součástí výroby je samotná výroba materiálu wood-plastic, a až poté přichází na řadu samotná výroba konečného produktu. Díky tomu je kvalita produktu pod dohledem od samotného počátku procesu, přes výběr a mix materiálů, až po ladění konečných detailů. Vlastní výroba nám zaručuje vyšší kvalitu, přesnost a flexibilitu.

VÝROBA A TECHNOLOGIE

Domácí česká výroba s americkou licencí

Součástí výroby je kromě konečného produktu také samotná výroba materiálu wood-plastic. Tím, že produkt vzniká v České republice, máme kvalitu produktu pod dohledem od samotného počátku procesu, až po ladění nejmenších konečných detailů. Vlastní výrobou docílíme vyšší kvality, přesnosti a flexibilní výroby. Výrobky vznikají pomocí americké laserové technologie Strandex.

Technologie výroby terasových prken

Princip výroby wood-plastic materiálu je ve spojení kvalitních vlastností dřevěných vláken či moučky s odolnými polymery HDPE. V rámci výroby jsou použity také spojovací materiály, které ale v celkovém objemu tvoří nezaznamenatelné množství. Při procesu spojování dochází k protlačování, extrudování a kompresi, vše probíhá při vysokých teplotách a konečného tvaru je dosaženo pomocí protlačování materiálu speciální tryskou. Nakonec se produkt nechá vychladnout a doladí se poslední detaily povrchu.

test

TESTOVÁNÍ A CERTIFIKACE

 • PEFC-wpc
  PEFC – Odpovědnost k udržitelnému rozvoji
  Certifikace PEFC dokládá, že naše společnost vyrábí ekologicky šetrným procesem a dřevo používané k výrobě pochází pouze z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.
 • tuv_9001
  ISO 9001 – Principy managementu kvality
  Certifikací organizace podle ISO 9001 prokazujeme náš závazek k nejvyšší kvalitě výrobků a služeb, a také našeho cíle trvalého zdokonalování procesu a konečného výrobku. Naším cílem jsou spokojení zákazníci, kterým dodáme kvalitní produkt.
 • eticky-kodex
  Etický kodex
  Partneři naší firmy, stejně tak zaměstnanci deklarují čestné jednání a vstřícný přístup k zákazníkům, s cílem vždy uspokojit potřeby zákazníka.
 • Stavební technické osvědčení č. STO – AO 224 – 820/2017 (terasová prkna)
 • Stavební technické osvědčení č. 010 – 035107 (obklady)
 • Migrace částic – Institut pro testování a certifikaci (Zlín, ČR)
 • Povrchová tvrdost a mikrobiologická odolnost – Ústav teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd ČR (Telč, ČR)
 • Rozměrová stálost a odolnost proti proražení – Technický a zkušební ústav stavební Praha (Praha, ČR)
 • Protiskluzová odolnost – Vývojová a zkušební laboratoř Holztechnologie GmbH (Drážďany, Německo)
 • Testy stárnutí – Laboratoře Strandex Corporation (USA), Institut pro testování a certifikaci (Zlín, ČR), vlastní výzkumná laboratoř WoodPlastic® (Bukovany, ČR)
vyzravani_barev
Call Now Button